19 Ocak 2018 Cuma
Rimelim.com

Uçan Balonları Süsleyerek Dekor Yapın

yagmurhepsag8_1344337115158

Uçan balon özellikle çocuklar tarafından çok sevilen balonlardır. Gökyüzüne bırakıldıktan belirli bir zaman geçtikten sonra patlayan bu balonların içinde helyum gazı bulunmaktadır. Havadan daha hafif olan helyum gazı balonun havalanmasına ve gökyüzüne doğru uçmasına neden olmaktadır.

Çok hafif oldukları için uçan balon çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Çocuk sevindirmek isteyen kişilerin pek çoğu bir balon demeti ile balonları çocukların ellerine teslim etmekte ya da gökyüzüne salmaktadır. Hem renksiz hem de kokusuz olan helyum gazının içine dolduğu balonların patlamasının herhangi bir zararı olmayacaktır. Tepkimeye girmeyen soygaz olan bu gazın yanıcı ve yakıcı etkisi de bulunmamaktadır. Hafif olduğu için pahalı olan helyum gazının atmosferde 1/200 bin oranında bulunduğu bilinmektedir.  Hidrojenden sonra evrende bulunan ikinci gaz olan helyum balonların içine doldurulduğunda çocuklar için oldukça eğlenceli olan bir süsleme aracı meydana gelmektedir.
OdVvoVG Uçan Balonları Süsleyerek Dekor Yapın
İrili ufaklı pek çok organizasyonda balon süsleme son derece hoş görüntü sağlamaktadır. Doğum günleri kutlanırken, bebek odaları süslenirken, sünnet çocuğunun odasına süsleme yapılırken, yerli malı haftasında sınıflar süslenirken bu balonlardan faydalanılmaktadır. Rengârenk balonlar ortama ışıltı katmaktadır. Bu balonların bazıları baskılı olmaktadır. Çizgi film karakterlerinin baskılarının bulunduğu balonlar çocukların en çok sevdiği balonlar arasında ilk sıralarda gelmektedir.

Balon süsleme yapıldıktan sonra ortamda bulunan balonların dayanıklılık süresi değişmektedir. PVC zeplin balonlar ortalama ömrü pek çok balona göre daha fazla olan balonlardır. Bu balonlar 5 ile 7 gün arasında dayanıklılığı olan balonlardır. Jumbo balonlar ise 4 gün boyunca dayanmaktadır. 12 inçlik balonların dayanma süresi ise 12 saattir. Bu süreç geçtikten sonra uçan balon kendiliğinden patlamakta ya da kendiliğinden sönmektedir. Çocukların vazgeçilmezi olan balonlar hemen hemen her etkinlikte kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Erkekler nasıl aşık oluyor? başlıklı makalemizde erkekler aşık olur mu, erkeklerde aşk ve erkeklerin aşkı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Hakkındaki Yorumlar

Yazar ol
Popüler Yazilar
 • dudakDudakları kalın göster..
  Dudaklar kadınların en önem verdiği noktalardandır. Dudak, insanın gülüşünü,ağlayışını ve diğer duyular...
 • DSCN1938givenchy noir couture ..
  Sephora alışverişinde bedava olarak verilen bu maskarayı siz de kullanabilirsiniz....
 • selulitSelülite neden olan et..
  Selülit her kadının korkulu rüyasıdır. Peki selülitlere neden olan şeyler nelerdir? Onları öğrenmeniz için e...
 • Play-iconZorla kaşınan çocuk..
  Olum bak git, zorla kaşınan çocuk. Çöpçü çocuğu dövüyor,çöpçü dayat atıyor videosunu izlemelisiniz. &nbs...
 • düz-şiş-ile-örülmüş-süslenmiş-şık-modern-yastıklarEl işi örgü tığ ile ya..
  Dekorasyon kadınlarda bir hastalık haline gelmiştir.Son zamanlarda çoğalan bu hastalık birçok güzelliğide berab...