19 Mart 2018 Pazartesi
Rimelim.com

Twitter müzik uygulaması kullanımı

twitter-muzik

Twitter, bir süredir üzerinde çalıştığı söylenen müzik uygulamasını bu hafta sonunda hayata geçirebilir. AllThingsD sitesine konuşan ve adlarının açıklanmasını istemeyen kaynaklar, uygulamanın Coachella müzik festivaliyle birlikte sunulacağını iddia etti.Dünyanın en büyük mikroblog platformu Twitter, müzik uygulaması hakkında resmi bir açıklama yapmamış olsa da, dün San Francisco merkezli müzik hizmeti We Are Hunted’ı bünyesine katması, müzik uygulaması hakkındaki söylentileri güçlendirdi.

Bağımsız bir uygulama olacağı ifade edilen müzik uygulaması, Twitter hesabı olan ve olmayan kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Ancak Twitter üyesi olanlar uygulamanın daha fazla içeriğine erişim sağlama imkanı bulacak.

Uygulamayı kullanma

Uygulama hakkında bilgi veren kaynaklar göre, kullanıcılara takip ettikleri sanatçı ve sanatçıların takipçileri üzerinden önerilerde bulunulacak. Parça ve sanatçılar genişleyen bir panel üzerinde yer alacak ve ekranda ek bilgiler belirecek.

Uygulama ekranında dört başlık olacağı öne sürülürken, bunlardan bir tanesi kullanıcının hoşlanacağı düşünülen parçaları içeren ‘Önerilenler’ listesi olacak. #NowPlaying (Şimdi Çalınıyor) hashtag’i, kullanıcılar arasında tweet edilen parçaları içerecek. ‘Popüler’ adlı üçüncü başlık, en trendleri sunarken, ‘Ermerging’ (Yeni Gelenler) yakın zamanda sunulacak parça ve sanatçıları ve bilgilerini içerecek.Twitter müzik uygulaması SoundCloud, iTunes ve Vevo gibi mobil müzik uıygulamalarıyla entegreli olacak.

Sürekli bir gelişim içerisinde olan Twitter, geçtiğimiz aylar içerisinde Vine adlı bir servisi bünyesine katarak Tweetlere video gömme işlemini başlatmıştı. Şimdi ise yine bir satın alma ile karşımıza çıkan Twitter, bu sefer bir müzik keşif uygulaması olan We Are Hunted’ı alarak yeni bir servis üzerinde çalıştığını göstermiş oldu.

Twitter’ın yaptığı bu satın alma işlemi resmi olarak henüz duyurulmuş olsa da, bu olay dedikodu olarak aylardır dillerde dolaşıyordu. O günden bugüne hala sır gibi saklanan bu servis şuan itibari ile music.twitter.com adresi üzerinden sadece adını duyurmuş durumda.

Verilen web sayfasına bakıldığında ise Twitter logosu, çok yakında ifadesi, #music etiketi ve giriş yapılabilecek bir buton bulunuyor.  Sayfa üzerinden bu buton ile giriş yapılmak istendiği zaman, ekrana gelen izin verme penceresi onaylandıktan sonra ziyaretçiler tekrar ana sayfaya yönlendiriliyor.

Twitter yeni servisi için böyle bir sayfa hazırlamış da olsa uygulamanın ne üzerinde çalışacağı ve neler yapacağı bilinmiyor. Hafta sonu itibari ile açılması beklenen Twitter’ın müzik servisi için kullanıcılardan alınan veriler ile #music etiketini kullanarak, tekrar kullanıcılara öneride bulunması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Erkekler kadınların neresine bakarlar başlıklı makalemizde erkekler kadında ne arar, erkekler kadınlar ve erkekler kadınların neresine bakıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Hakkındaki Yorumlar

Yazar ol
Popüler Yazilar
 • MultimediaM ile başlayan çocuk i..
  Belki de yeni doğacak olan güzel bebeğimize koyacağımız güzel isimleri düşünüyoruz. Onlar hayatları boyunca ...
 • acik-gelinlik-modeli32012 Gelinlik modeller..
  Eftal.net Gelinlik modelleri. Tanıtım amaçlıdır.       2012 yılının en güzel gelinlik modelleri,...
 • ideal-uyku-suresiİdeal uyku süresi ne k..
  En ideal uyku süresi ne kadardır, uyku süreleri değişir mi, günde kaç saat uyumak gerekir gibi soruların cevapla...
 • sasilik-tedavisiŞaşılık tedavisi nasıl..
  Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. İbrahim Taşkın, ‘Gözlerin farklı noktalara doğru yönelmesi’ olarak ta...
 • dukan-diyeti-nasil-yapilirDukan diyeti nasıl yap..
  Dukan diyeti nasıl yapılır sorusuna verilecek bir çok cevabımız vardır. Bu cevapların en başında dukan diyetin...