25 Haziran 2017 Pazar
Rimelim.com

Haftasonu diyeti ile zayıflamak

hafta-sonu-diyeti

Haftasonları boş olduğunuzu duyduk. Ve sizlere haftasonu diyeti adı altında bir diyet sunacağız.Diyet haftasonlarında sizlere kilo verme garantisi sunuyor. Hatta 3 gün içerisinde,3 kilo verebilirsiniz!

Halk arasında sıkça karşılaşılan durumlardan biriside fazla kiloların her hafta başında diyet ile atılacağı düşüncesidir. Özellikle çalışmayan bayanlar, her pazartesi günü diyet programlarına başvurup zayıflamaya çalışsa da bilinçsiz uygulanan diyetler nedeniyle birkaç gün içerisinde vazgeçmektedirler. Diyette başarılı olmanın öncelikle kararlılıktan geçtiği bilindiğinde, çabuk pes eden kişilerin sağlıklı bir şekilde kısa sürede zayıflaması mümkün olmayacaktır. Çalışan bayanlar ise, gün içerisinde yaşadıkları yoğun stres nedeniyle diyet programlarını yeterince uygulayamamaktadır. Hafta sonu diyeti ise hem uygulanış biçimi, hem de kolay kullanım şekli ile zayıflamak isteyenlere yardımcı oluyor.

Bu diyet yani haftasonu diyeti için öncelikle düzenli spor alışkanlığı kazanmanız gerekmektedir. İkinci dikkat etmeniz gereken durum ise, gün içerisinde yağlı yiyeceklerin fazla tüketilmemesi olacaktır. Özellikle belirli bir miktarın üzerinde yağlı yiyecek tüketimi, zayıflama programlarının pasif kalmasına neden olacaktır. Kısaca hafta sonu diyetine göz atmak gerekirse,

Sebze ağırlıklı yiyecekler ve çorbalar tercih edilmeli, mümkünse 1 gün balık tüketimi gerçekleştirilmelidir. Ancak yemeklerde kullandığınız baharatlara ve soslara dikkat etmeniz gerekmektedir.Kalori değerlerinizi hesaplayarak gün içerisinde meyve yiyebilirsiniz.Tabi fazla olmamak koşuluyla.

Yavaş yavaş uyguladıktan sonra diyet gerçekten işe yarayacaktır.Fakat, azim gerekiyor.Biliyorsunuz ki emek olmadan yemek yok…

Yazı Hakkındaki Yorumlar

Yazar ol
Popüler Yazilar
 • baharda-bahceBaharda cilt bakımı..
  Uzun kış aylarında soğuk havanın kuruttuğu, nemsiz bıraktığı ve matlaştırdığı cildimizi baharla birlikte ...
 • kırmızı-et2 haftada hızlı kilo v..
  2 haftada kilo vermek çok zahmetlidir.Proteinler vücutta kas dokusunun oluşumunda görev almaktadır. Yani bir nevi p...
 • Victorias-Secret-Pudra-Dantel-Elbise-DizaynlariEn güzel gece elbisele..
  Modern zamanımızın kuralları gereği artık her farklı ortamda yeni bir kıyafet seçmek mümkün olmaya başladı....
 • firinda-makarnaFırında makarna tarifi..
  Fırında makarna, herkesin seveceği ve canının istediği mükemmel bir yemektir.İçi sıcacık ve yumuşak, dışı...
 • mekik_hareketiMekik nedir? Mekik nas..
  Mekik nedir? Mekik nasıl çekilir? Mekik çok eskiden beri olan bir türlü karın geliştirme tekniğidir.Bu teknik ç...