19 Ocak 2018 Cuma
Rimelim.com

Gelin Saçı Ve Makyajı Konusunda Hassasiyet Şart

012bef3631d94135eb24f2e70b196675_1295392040

Kadınlar hayatlarında en çok değer verdikleri gün olan evlilik günlerinde hiç olmadıkları kadar güzel olmak istemektedir. Bu istek son derece doğaldır. Gelinlerin saçları ve makyajları yapılırken hassas davranmak gerekmektedir. Gelinler bu gün içinde en güzel saça ve en güzel makyaja sahip olmak istemektedir. Dolayısıyla seçtikleri güzellik uzmanının da bu konuda duyarlı olması gerekmektedir.

Gelin saçı modelleri farklılaşmaktadır. Bazı gelinler saç modellerini şekillendirirken daha çok su dalgası saç modeli gibi hareketli modeller arasından seçim yapmaktadır. Bazı gelinler ise topuz yapmayı tercih etmektedir. Dağınık topuz pek çok gelin için şık bir seçimdir. Bazı gelinler ise örgülü topuz modelini tercih etmektedir. Bu modeller arasından seçim yaparken gelinin yüz şekline dikkat edilmesi gerekmektedir. Yuvarlak yüz şekline sahip olan gelinler dağınık olan ya da küt dağınık modelde olan makyajı tercih edebileceği gibi uzun yüz şekline sahip olan gelinler yanaklarda hareket kazanan saç modellerinden yana tercihte bulunabilmektedir. Bu konuda önemli olan gelin saçı konusunda güzellik uzmanının önerdiği model ile gelinin içine sinen modelin aynı olmasıdır.
qszisVr Gelin Saçı Ve Makyajı Konusunda Hassasiyet Şart
Boyalı saçlar bazı gelinlerin tercihidir. Tamamen boyalı saç olabileceği gibi röfleli ya da balyajlı olan saç modelleri de tercih edilebilir. Gelin saçı boyalı tercih edildiğinde çok önceden boyama tamamlanmış olmalıdır. Daha sonra saça model vermek ve süslemek gerekecektir.

Gelin makyajı da son derece önemlidir ve abartıya kaçmayacak sade ve doğal bir makyajın yapılması hususunda hassas davranmak gerekmektedir. Gözlerin rengine göre far ya da göz kalemi seçimi gözleri ortaya çıkaracaktır. Gelin makyajı yapılırken dudakların ön plana çıkması isteniyorsa dudaklara yakışacak gülkurusu gibi doğal renklerin tercih edilmesi doğru olacaktır.

http://gelinsacimodelleri.net/category/gelin-basi-modelleri-2/ adresinden gelin başı ile ilgili görselleri de inceleyebilirsiniz.

Yazı Hakkındaki Yorumlar

Yazar ol
Popüler Yazilar
 • ideal-uyku-suresiİdeal uyku süresi ne k..
  En ideal uyku süresi ne kadardır, uyku süreleri değişir mi, günde kaç saat uyumak gerekir gibi soruların cevapla...
 • bebek-emzirmekBebek emzirirken göğüs..
  Kadınlarda göğüsler güzel görünümlü olmasıyla beraber, bebeklerin de ihtiyaç kaynağıdır.Özellikle emziren...
 • erkekler_kadinlarin_ilk_neresine_bakarErkekler kadınların ne..
  Bu soruya iki açıdan cevap vermek yerinde olacaktır; Hoşlanma ve cinsel çekim Hoşlanma söz konusu olduğunda erke...
 • iştah-kesen-yemeklerİştah kesici yemekler..
  İştahınız çok açıksa bu durum sizin için kötü olabilir.Sürekli kilo alan bir yapıya da sahipseniz bunun ön...
 • evlilikMantık evliliği nedir ..
  Mantık evliliği nedir ?   Mantık evliliği genelde çiftlerin birinin haberi olmadan faydalanması esasına daya...