25 Haziran 2017 Pazar
Rimelim.com

Gelin Saçı Ve Makyajı Konusunda Hassasiyet Şart

012bef3631d94135eb24f2e70b196675_1295392040

Kadınlar hayatlarında en çok değer verdikleri gün olan evlilik günlerinde hiç olmadıkları kadar güzel olmak istemektedir. Bu istek son derece doğaldır. Gelinlerin saçları ve makyajları yapılırken hassas davranmak gerekmektedir. Gelinler bu gün içinde en güzel saça ve en güzel makyaja sahip olmak istemektedir. Dolayısıyla seçtikleri güzellik uzmanının da bu konuda duyarlı olması gerekmektedir.

Gelin saçı modelleri farklılaşmaktadır. Bazı gelinler saç modellerini şekillendirirken daha çok su dalgası saç modeli gibi hareketli modeller arasından seçim yapmaktadır. Bazı gelinler ise topuz yapmayı tercih etmektedir. Dağınık topuz pek çok gelin için şık bir seçimdir. Bazı gelinler ise örgülü topuz modelini tercih etmektedir. Bu modeller arasından seçim yaparken gelinin yüz şekline dikkat edilmesi gerekmektedir. Yuvarlak yüz şekline sahip olan gelinler dağınık olan ya da küt dağınık modelde olan makyajı tercih edebileceği gibi uzun yüz şekline sahip olan gelinler yanaklarda hareket kazanan saç modellerinden yana tercihte bulunabilmektedir. Bu konuda önemli olan gelin saçı konusunda güzellik uzmanının önerdiği model ile gelinin içine sinen modelin aynı olmasıdır.
qszisVr Gelin Saçı Ve Makyajı Konusunda Hassasiyet Şart
Boyalı saçlar bazı gelinlerin tercihidir. Tamamen boyalı saç olabileceği gibi röfleli ya da balyajlı olan saç modelleri de tercih edilebilir. Gelin saçı boyalı tercih edildiğinde çok önceden boyama tamamlanmış olmalıdır. Daha sonra saça model vermek ve süslemek gerekecektir.

Gelin makyajı da son derece önemlidir ve abartıya kaçmayacak sade ve doğal bir makyajın yapılması hususunda hassas davranmak gerekmektedir. Gözlerin rengine göre far ya da göz kalemi seçimi gözleri ortaya çıkaracaktır. Gelin makyajı yapılırken dudakların ön plana çıkması isteniyorsa dudaklara yakışacak gülkurusu gibi doğal renklerin tercih edilmesi doğru olacaktır.

http://gelinsacimodelleri.net/category/gelin-basi-modelleri-2/ adresinden gelin başı ile ilgili görselleri de inceleyebilirsiniz.

Yazı Hakkındaki Yorumlar

Yazar ol
Popüler Yazilar
 • cagatay-ulusoy-1Çağatay Ulusoy tatilde..
  Show tvdeki “Adını Feriha Koydum” adlı dizide başrolde oynayan dizideki adıyla “Emir Sarrafoğlu&...
 • kanserden-korunmakKanserden korunmanın y..
  Kanser dünyadaki en kötü ve ölümcül hastalıklardan biridir. Hastalığı yenmek motivasyon ve gerekli olan tedavi...
 • kuzu-etli-arapsaçı-300x199Kuzu etli arapsaçı..
  1 kg taze arapsaçı 400 gr kuşbaşı kuzu 1 büyük soğan Zeytinyağı 1 çay bardağı su tuz Tencerenin dibine ince...
 • bebek-resimleri-zZ ile başlayan çocuk i..
    Belki de yeni doğacak olan güzel bebeğimize koyacağımız güzel isimleri düşünüyoruz. Onlar hayatları b...
 • bisküviBayatlayan bisküvi tap..
  Bayatlayan bisküvileri yemeyi kimse istemez, fakat biz sizlere bu bisküvilerin nasıl taze olacağını küçük bir s...